Bizimle Çalışırsınız…

Merhaba,

Markamız WebHoDo, 2003 yılından günümüze kadar Web Tasarım, SEO Optimizasyonu, E-Ticaret, Sosyal Medya Danışmanlığı, Grafik Tasarım, Google AdWords alanlarında İzmir ve Ankara merkezli olarak hizmet vermektedir. Ana merkez İzmir’de olup, Ankara’da da aktif olarak ofisimiz ve yüksek oranda portföyümüz bulunmaktadır. Kendimizi her geçen gün geliştirdiğimiz bu süreçte sizlerin de desteği ile daha fazla müşteri kitlesine ulaşmayı hedefliyoruz. Buna bağlı olarak tam zamanlı çalışma dışında ek iş fırsatı olarak size sunduğumuz pozisyonda çalışma arkadaşları ihtiyacımız bulunmaktadır.

Burada işimiz hakkında tüm detayları ileteceğim. Yazıyı okuduktan sonra, bizimle iş birliği yapmayı düşünürseniz sadece teknik konularda sorular ileteceğinizi düşünüyorum. Herkesin kıymetli zamanına saygı duyduğumuz için, biz de zaman ayırıp bu yazıyı hazırladık. Lütfen sonuna kadar okuyunuz.

Neler Yapıyoruz?

Web Tasarım, yani firmaların web sitelerini hazırlıyoruz. Full olarak teslim ettiğimiz web sitelerimiz mobil uyumlu, sınırsız içerik barındırılabilen, SSL güvenlik sertifikası kurulu, Yoast SEO eklentisi dahil tasarımlar sunuyoruz. Halk arasında anahtar teslim denilen tarzda yayına hazır halde teslim ediyoruz. Daha sonra da yapılacak tüm güncellemeleri, destek ekibimiz ücretsiz olarak sunmaktadır.

SEO Optimizasyonu, firmalara yaptığımız web sitelerinin anahtar kelimelerde üst sıralara çıkarılmasıdır. Mesela İzmir tadilat firması gibi aramalarda siteleri üste çıkarmaktayız. Bunun için başlangıç, genel ve pro paketlerimiz mevcuttur.

E-Ticaret, firmalar için geliştirdiğimiz standart online satış mağazasıdır. Bu sistem piyasadaki fiyat performans karşılaştırmasından en iyi puanı almış olan bir sistemdir. Bu hizmette, site hazırlanır, kategoriler eklenir, yasal metinler hazırlanır ve sanal ödeme yani pos entegrasyonu da yapıldıktan sonra teslim edilir. Ayrıca talep gelirse ürün ekleme hizmeti de sunmaktayız. Hatta vaktiniz olursa bu hizmeti sizler de sunabilirsiniz. Bunun için sizlere kısa bir eğitim verilecektir. 3 saatlik eğitim ile dilediğiniz gibi içerik ekleyebilirsiniz.

Sosyal Medya, çok açıklama gerektirmeyen bir çalışmadır. Zira sosyal medyada neler yapıldığı konusunda fikrinizin olduğunu düşünüyorum. Buna ek olarak firma veya ürün dış çekimlerini yaparak, genel paylaşımlar hazırlıyoruz ve sponsorlu reklam çıkışlarını gerçekleştiriyoruz. Özel günler için kutlama paketlerimiz de mevcut. Mesela 19 Mayıs, Anneler Günü gibi özel günlerde paylaşım paketleri de sunmaktayız.

Google AdWords, Dünyada en çok kullanılan reklam modelidir. Yani Google gibi arama motoru devinin reklam yönetimini üstleniyoruz. Bu hizmet danışmanlık olarak sunulmaktadır. Talep olması durumunda ödeme sistemi de kontrol edilmektedir.

Çalışma Sistemi Nedir?

Bizim sistemimizde tamamen paylaşım ve önerme yolu izlenmektedir. Bunun yanında karşınıza çıkacak firmaların bu tür ihtiyaçlarının olup olmadığı kontrol edilerek teklif iletilebilir. Örneğin İnstagram’da geziyorsunuz ve karşınıza bir firma çıkıyor. Web sitesinin olmadığını fark ediyorsunuz ve direk o firmaya teklif iletebilirsiniz. Ya da, çevrenizdeki firma sahipleri, yolunuz üstünde gördüğünüz firmalar da bu sisteme dahil edilebilir. Tek yapmanız gereken hazırlanan metin veya görseli iletmektir. Bu konuda markamızın ismini taşıyan ve sizi temsil eden mail adresi (Örneğin cansu@webhodo.com), paylaşım görselleri ve teklif zarfı (Logomuzun bulunduğu, yüksek kalite baskı) dahil size her türlü destek sağlanacaktır. Ayrıca 2. işinizden sonra dilerseniz kartvizit çalışması da yapılmaktadır. Firma rehberleri de, web sitesi olmayan firmaların bulunması konusunda size büyük destek sağlayacaktır. Onları da boş zamanınızda araştırabilirsiniz.

Müşteri Teklifi Kabul Ederse Ne Yapıyoruz?

Müşteri teklifinize olumlu baktı ve görüşme talep etti. Bu konuda size güzel bir çalışma şekli sunuyoruz. Siz firmanın bir yetkilisi gibi bizimle iletişim kurup randevu durumunu soruyorsunuz. Bizlerin size vereceği tarihi müşteri ile konuşuyorsunuz. Müşteriye, ekibimiz sizi ziyaret edecek demeniz yeterli. Biz gidip müşteriyle görüşüyor ve işi bağlıyoruz. Faturasız hizmet vermediğimiz için, yaptığımız hizmetin ücreti belli olacaktır. Vaktiniz varsa veya gelmek isterseniz, şirket aracımızla sizi de alıp müşteriyi birlikte ziyaret edebiliriz. Çalışanlar için hiç bir şekilde vakit kaybı olmayan bir sistem bu. Siz firmanın bir yetkilisi, bizler de çalışan ekip gibi gidip müşteriyi ziyaret ediyoruz. Bu konuda kendinizi kasmayın, firma yetkilisi yada ortağı gibi kendinizi tanıtabilirsiniz.

Fiyatlandırma Nasıl Yapılır?

Fiyatlandırmada bir standart yok. Çünkü müşterinin yaptıracağı web sitesi kısa açıklama ve az resim gerektiriyorsa bu fiyat uygun çıkar. Ama çok fazla içerik ve çalışma yapılacaksa fiyat değişir. Ancak piyasadaki en iyi fiyatları verdiğimizden emin olabilirsiniz. Size şunu da sunuyoruz; işi anlattınız ve bizden bir fiyat istediniz. Biz size örneğin 5.000 TL + KDV dedik. Müşteriyi siz 8.000 TL + KDV’ye ikna ettiniz. O zaman biz yine 5.000 TL + KDV üzerinden ücretimizi alırız. Siz hem 5.000 TL üzerinden kar alırsınız hem de ekstra fiyat verdiğiniz 3.000 TL’yi alırsınız. Yani iki ayrı kar oranı olur. Şunu belirtmek isterim ki; 5.000 TL’ye yaptığımız tasarımları piyasada 12.000 TL + KDV ile sunuyorlar. Yeter ki müşteriye ulaşılsın.

Birlikte Çalışma Fırsatımız

Daha önce yaşadığımız bir durum olduğu için bunu da eklemek istedik. Bizimle bu şekilde çalışmaya başlayan arkadaşlarımız, aylık o kadar güzel bir performans sergiledi ki; artık tam zamanlı olarak bizimle devam etti. Daha sonra performansa bağlı olarak kendisine araç tahsis ettik. Daha sonra da kendi ajansını kurdu. Bu bizi hiç üzmedi aksine mutlu etti. Hala işlerini bize yaptırıyor ve kendisi sadece müşteri ilişkilerini yönetiyor. Bizden örneğin 5.000 TL’ye aldığı hizmeti 30.000 TL’ye sattığını biliyoruz. Eğer performansta iyileşme olursa kendi hesabınıza da çalışabilirsiniz.

Yıllık Gelir Durumu

İşin en güzel tarafı da belki bu. Kazandırdığınız her müşterinin yıllık alan adı, hosting ve ssl sertifikası ödemeleri mevcut. Bu dünyanın her yerinde ödenir. Her müşteriden yıllık ödeme alınır. Sizin olan müşterilerin yıllık ödemelerinden de ortalama %20 oranında gelir elde edersiniz. Her yıl da zamlanmaktadır. Şöyle düşünün; 2 yılda 100 müşteriyi çok rahat yapabilirsiniz. 100 Müşteriden yıllık ödeme haricinde mutlaka ekstra kazançta gelir. Mesela siteye SEO yaptırır, SEO makaleleri 6 ayda bir güncellenir, reklam ihtiyacı doğar. 100 müşterinin size yıllık geliri minimum 100.000 Lira olabilir. Hiç çalışmadan emekli maaşı gibi. Müşteri sayısı ne kadar artarsa kazancınız da o kadar artar. Dilerseniz müşterileri kendi sunucunuzda da saklayabilirsiniz. Bunun için kendinize inandığınız zaman destek oluruz. Zamanla web sitelerinin içeriklerini de düzenlemeyi öğrenebilirsiniz. İstekli olmanız durumunda online veya birebir olarak bunun eğitimi verilecektir.

Beklediğiniz Başlık; Ne Kazanacaksınız!

Değerli ekip arkadaşım, web sitelerinde kazanç yüksektir. Bu minimum %30 oranındadır. Sitenin içerikleriyle alakalı olarak fiyat da arttığı için kazanç artabilir. Fiyat arttıkça kazanç da artar. Şöyle düşünün; 5.000 TL + KDV ile site yaptık. KDV biz ödediğimiz için ana paradan kar bölüşüyoruz. 5.000 TL’lik site muhtemelen 2 günde biter ve sizin cebinize giren ücret 1.500 TL olacaktır. Ancak siteyi 10.000 TL’ye satarsan cebinize 3.000 TL değil 4.000 TL girer. Kazanç direk %40 olur. Artan fiyatlarla kazancınız %50’yi bulabilir. Dediğim gibi tamamen içerik ve müşterinin fiyata bakış açısı ile değişir. Ama asla %30’dan aşağı olmaz. Ayrıca çevrenizdekilerle de bu konuyu konuşabilir ve iş birliği yapabilirsiniz. Çünkü ne kadar çevreye duyurulursa, etkisi o kadar artar. 100 müşteriye ulaştıktan sonra, müşteri mutlaka yeni bir müşteri getirecektir bunu unutmayın. Çevrenize böyle bir yazılım şirketine ortak olduğunuzu bile söyleyebilirsiniz. Çünkü biz gerçekten çalışma arkadaşı olacağız.

Aklınıza Takılacak Sorular
  • Markanıza güvenebilir miyim: Tüm referanslarımızın listesi mevcut. Dilediğinizi arayıp sorabilirsiniz. Destek konusunda Türkiye’nin en iyilerindeniz. Markamız Vergi mükellefidir, Karşıyaka Vergi Dairesine Kayıtlıdır. Ofisimiz de İzmir  Fokart’da, Ankara Kızılay’da aktif olarak bulunmaktadır.
  • Müşteri görüşmeleri sırasında neler söyleyeceğim: bu konuda da zamanınız olursa size bir hatır kahvesi ısmarlayabiliriz. Bu görüşmede müşteri ile kurulacak iletişim detayını aktaracağız. Ofise gelmeniz şart değil, dilediğiniz noktaya biz geliriz.
  • Ödemeyi müşteriden kim alacak ve ben kendi payımı nasıl alacağım: Ödeme müşteri tarafından şirket hesabına havale edilecek. Her ödeme sonrası siz payınızı alacaksınız.
  • Yıllık ödemeyi nasıl takip edeceğim: Siz değil bizim sistem takip edecek ve zamanı geldiğinde müşteriden biz talep edeceğiz. Ödeme alındığında, payınız size iletilecektir.
  • Destek konusunda neler yapacağım: Siz hiç bir işlem yapmayacaksınız, tüm desteği biz sağlayacağız.
  • Kota veya süre var mı; hayır isterseniz 3 ay sonra iş getirin. Ama kendinize bir kota koymanızı öneririz. Çünkü bu iş güzel kazanç sağlar ve ne kadar fazla ilgilenirseniz o kadar çok kazanırsınız.
  • Müşteriye gitmem gerekir mi: Hayır müşteriye gitmenize gerek yok, süreci istediğiniz yerden yönetebilirsiniz.
  • Şirket hattı verilecek mi: gerek duyduğumuz ve inandığımız kişilere şirket hattı verilmektedir. Ancak bir kaç iş sonrası sağlanmaktadır.
  • Hangi bölgeleri kapsamaktadır: İzmir, Aydın, Muğla, Manisa, Balıkesir gibi bölgelerde birebir görüşme için uygun zamanda müşteri ziyaretlerimiz olmaktadır. Diğer yakın bölge iller için aylık iş turu düzenlenmektedir.

İş tanımımız bu şekilde. Yaptığımız işleri ana sayfaya geçerek alt kısımdan inceleyebilirsiniz. Son projelerimiz orada mevcut. Örnek referans listemiz kabul etmeniz durumunda size iletilecektir. İnstagram hesabımızdan da yaptığımız işleri takip edebilirsiniz. Aklınıza takılan tüm soruları sizde kayıtlı olan numaramızdan sorabilirsiniz.

Başarıya giden yolda birlikte yürümek dileğiyle. Unutmayın; başarıya yürümek için yola çıkmak gerekir.

 

Mücahit ÇALIŞKAN | WebHoDo Kurucu

×