Doğru Hashtag Kullanımı

Doğru Hashtag Kullanımı

Geldik sosyal medya ve blog yazılarda kullanılan #hashtag (Etiket) kullanımına. Burada yapılan en büyük hatalardan biri aşırı ve genel etiket kullanılması!

Hashtag kullanırken mutlaka dikkat etmeniz gereken konu; fazla etiketten kaçınmak. Zira İnstagram bunda sınırlama uygularken diğer platformlarda sınır yok. Sınırsız platformlar da algoritma olarak reddeder ama siz farkında olmazsınız. Buna dikkat etmelisiniz. Diğer ve aslında en önemli konu ise, genel etiket kullanım hatası.

Eğer bir çanta yaptıysanız bunu #tasarım veya #design olarak girmeyin. #çantatasarım olarak girin. Çünkü tasarım milyonlarca paylaşıma sahip bir etiket. Araç tasarım, mimari tasarım, web tasarım, grafik tasarım vs vs vs… Sizi en iyi ifade eden, en alt kelimeleri kullanın. Yani bir ağacın kökünü değil, dallarının da daha küçük dallarını ve ucundaki yaprağı yazın. Bu tam olarak sizi en doğru hedef kitleye ulaştıracaktır.

Aklınıza takılan soruları 7/24 bize iletebilir ve ücretsiz destek alabilirsiniz. Eğitim programımızı yakında açıklayıp eğitimlere de başlayacağız.

İnstagram’da takip etmeyi ve hesabımı önermeyi unutmayın çünkü; yolu biliyorum!

×