Niche Marketing Nedir,Nasıl Yapılır?

Niche Marketing Nedir,Nasıl Yapılır?

Niche Marketing Nedir, Nasıl Yapılır?

Bu tanımı en basit yoluyla anlatmak gerekirse, filtre edilmiş hizmetin belli kitleye ulaştırılması diyebiliriz. Aynı zamanda Niche marketing bir pazarlama tekniğidir. Niche marketing ile Mass marketing karıştırılabilir ancak bir birinden farklıdır çünkü pazarlama tekniği ve hedef kitlesi ayrıt edici en büyük özelliktir. Yani, güzellik merkezinin sadece ‘’Tırnak Bakımı’’ hizmetini ön plana çıkarmasıdır. Bunun sebebi ise, bu alanda özel olduğunu, rakiplerinden bir adım önde ve fiyat politikası konusunda farklılığını yansıtmaktır.

Niche Marketing instagram/webhodo

Farkı nedir?

Niche marketing nedir nasıl yapılır sorusunun bir farklı açıklaması da; burada belirtilmek istenen; biz güzellik merkezlerinin tüm hizmetlerinde iyiyiz ancak, tırnak bakımı konusunda özel bir yeteneğe sahibiz anlamını taşır. Bu tanıtımların müşterileri özel olduğundan fiyatlar da diğer alanlara göre farklılık gösterir. Malınız iyiyse istediğiniz fiyat da iyidir. Malınızdan anlayan kişi de o fiyatı öder!

İkinci bir tanımı, klasik araçların meraklısı vardır ve işten anladığı için, aldıkları ürünler bize çoğu zaman çok pahalı gelir. Oysa Niche Marketing’de esas olan, ürün veya hizmetinizi o işten anlayan ve piyasadaki farkını bilen kişilere sunulmasıdır. Bu sayede ürün ve hizmet değerini bulmaktadır.

Genel anlamda Niche Marketing

Genel anlamda, bir hizmet veya ürünün aynı sektördeki hizmetlerden daha fazla ön plana çıkarılmasıdır. Müşterileri özeldir ve istenen fiyat politikaları rakip firmalara göre ciddi farklılık gösterir. Ancak farklı olması o ürün veya hizmetin başka yerden aynı kalite ve özenle temin edilememesidir. Bizim Niche Marketing alanımız Web Tasarım’dır. Bu, sosyal medya, seo optimizasyonu, kurumsal kimlik, grafik tasarım, domain ve hosting gibi hizmetlerde kötü olduğumuz anlamına gelmez. Evet o hizmetlerde iyiyiz ancak Web Tasarım konusunda daha da iyiyiz!.

Nasıl Yapılır?

Niche marketing yapmanız için öncelikle pazarlama yapacağınız alanı çok iyi seçmelisiniz  ve içeriğini çok özel bir şekilde doldurmalısınız. Bu aşamada mutlaka bir uzman desteği almanızı önermekteyiz. Aklınıza takılan sorular varsa lütfen bize iletişim alanında iletiniz veya WhatsApp butonuna tıklayarak sorularınızı gönderin. Ücretsiz ve 7/24 sorularınızı değerlendirmeye alıp sırasıyla yanıtlamaktayız.