SEO nedir, basit SEO yapımı

SEO nedir, basit SEO yapımı

SEO yani Search Engine…….. Boş verin bu terimleri. SEO kısaca arama motorlarında (Google gibi) ilgili kelimelerde üst sırada yer almaktır. Örneğin; ‘’İzmir’de Komple Tadilat Yapan Firmalar’’ aramasında ilk çıkan siteler, SEO ile yükseltilmiş ve bu konuda ihtiyacı olan müşterilere ilk ulaşan sitelerdir.

Bu çalışmalar anlaşıldığı gibi size müşteri kazandırır. Kimse ikinci sayfaya yönelmez, aradığı ürün yada hizmet nadir bulunmuyorsa! Peki siz SEO uyumlu makale yazabilir misiniz; elbette yazarsınız. Kelimeniz çok iddialı değilse veya rekabeti yüksek değilse siz de SEO uyumlu makale yazıp arama motorlarında web sitenizi üst sıraya taşıyabilirsiniz. Ancak çok popüler hizmet veya ürünler sunuyorsanız bu konuda işin uzmanına danışmanız şart.

Şunu unutmayın; SEO sadece ilgili hizmeti kapsamamalı, mesela bir hizmet hakkında akıllara gelen sorularla ilgili makaleler yazabilirsiniz. Örneğin; ‘’İzmir Plajları’’ yerine, ‘’İzmir’de kumlu plaj önerileri’’ yazmanız, hem rekabetinizi azaltır, hem de direkt atış yapmış olursunuz. Çünkü ‘’Kum’’ kelimesi kullanıcının hangi amaçla aradığını gösterir. Ne alaka diyenler için hemen cevaplayalım; ‘’İzmir kulüp olan plajlar’’ ‘’İzmir bar olan plajlar’’ ‘’İzmir gece kulübü olan kalabalık plajlar’’ gibi aramalar sıklıkla yapılmaktadır. Burada arkadaşların ne aradığını tahmin etmişsinizdir 😉

SEO uyumlu makaleyi minimum 15 günde bir yazın güncelleyin. SEO eklentisi mutlaka kurun, Google konsola iletin (Yapamayanlar danışabilir) Bunların video anlatımları her yerde var. Aklınıza takılanları hemen bize sorun. Ancak yazmayı bırakmayın ki; arama motoru robotları sürekli sitenizi ziyaret etsin. Vitrininde sürekli aynı ürünü sergileyen mağazaya kaç kez gidersiniz?

Bunlar dışında aklınıza takılan soruları çekinmeden mesaj yoluyla iletiniz. Bizi önermeye ve takipte kalmaya devam edin; ‘’Yolu Biliyoruz’’ İletişim kurmak için WhatsApp butonunu kullanabilir iletişim formundan iletebilirsiniz.