WordPress Neden Tercih Edilmeli?

WordPress Neden Tercih Edilmeli?

GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış diye başlamayacağım cümleye ! WordPress, programlama bilgisi olmayanların, web sitesi açmak ve yönetmek için imkan bulduğu içerik yönetim sistemidir.

Bu nedenle web tasarım işinden anlamayan ancak, yeterli bütçesi olmayan, kendini bu konuda geliştirmek isteyen veya zamanını değerlendirmek isteyen kişilerin ilk tercihi WordPress’tir. Basit olduğu vurgulanır genelde ancak, kişisel tercihlerde ve özellikle de kurumsal çözümlerde mutlaka profesyonel destek alınmalı. WordPress’in tercih edilme sebeplerinden biri de; profesyonel bir altyapı ve görsel bütünlüğe sahip. Yani düşük bütçelerle hazırlanacak bir web sitesi de sizin profesyonel bir görünüme sahip olmanızı sağlayabilir.Tabi içerikte ne istediğiniz de önemli. Bu konuda farklı beklentileriniz varsa mutlaka bir web tasarım uzmanından bilgi almalısınız. Bazı özelliklerde hazırlanacak özel yazılımlar durumu değiştirebilir.

WordPress arama motoru optimizasyonlarında da oldukça avantaj sağlar. Bir birine uyumlu çalışan sitemler bütününde doğru makale ve içeriklerle süt sıralara yerleşmeniz daha kolay olur. Tabi burada kullanılacak SEO eklentisi önemli !

Linux hostinglerde ücretsiz olarak kurulumu yapılabilir ancak; kendiniz WordPress sistemi ile web sitenizi yaparsanız karşılaşacağınız birçok sorun olacaktır;
– Teknik destek yetersizliği
– İletişim formu aksaklıkları
– Mobil uyumluluk sorunu
– Hack saldırılarına açık olması
– Eklentilerden kaynaklı site çökmesi
– Görsel kaynaklı kaymalar ve tasarım bozukluğu
– Eklenti güncellemelerinde yaşanacak sorunlar.

Bunlar bazı sosyal mecralarda karşılaştığımız metin sınırlaması nedeniyle kısaca anlattığımız maddeler. Daha fazla bilgi almak isteyenler bizimle iletişim kurabilir. Severek ücretsiz destek sunacağımızı bilmenizi isteriz. Unutmayın; hazır tasarım olarak adlandırılan WordPress temalar, öyle bilindiği gibi hazır değil, dilediğiniz gibi tasarlayacağınız hatta ufak dokunuşlarla büyük değişiklikler ortaya koyabileceğiniz bir sistem haline gelmiştir.

×